Společenství praxe

Jedná se o projekt, který v obecné rovině cílí na propojení teorie a praxe, tedy na podporu učitelek/učitelů a řetitelek/ředitelů mateřských školek a na jejich spolupráci s experty z vysokých škol (jedná se o pedagogické fakulty UK v Praze, MU v Brně, UJEP v Olomouci a TU v Liberci), s dalšími mateřskými školami v republice a se studentkami/studenty oborů pro mateřské školy.

Každá vysoká škola bude ve svém kraji spolupracovat s cca 15 mateřskými školami, které společně vytvoří tzv. společenství praxe, v rámci nichž se budou moci všichni účastníci setkávat a sdílet své zkušenosti, vzájemně se inspirovat a vytvářet a poskytovat si materiály pro úpravu ŠVP i pro realizaci nových metod a aktivit pro výchovnou a vzdělávací práci ve školách.

Projekt byl zahájen v únoru 2017 a skončí 31. 12. 2019