Informace o provozu školy a jejích podmínkách

Provoz mateřské školy zůstává beze změny.
Školní jídelna bude zajišťovat stravování v plném rozsahu za přísných hygienických pravidel.

Organizace provozu:

• V MŠ neplatí povinnost nošení roušek.
  • Osoba doprovázející dítě do a z MŠ pobývá v budově pouze po nezbytně nutnou dobu (předání, vyzvednutí) a pouze v prostorách šaten.
  • Převlečené dítě předáte v prostorách šaten zaměstnanci MŠ, který zajistí jeho přechod do třídy.
  • Při vyzvedávání dětí prosíme o trpělivost, děti odcházející po obědě budou v 12,15h čekat s p. učitelkou v šatně a děti odcházející odpoledne budou posílány průběžně, po zazvonění rodiče, pod dozorem p. provozní.
  • S přihlédnutím k počasí se část aktivit bude organizovat venku v areálu MŠ a školní zahrady.
  • Úklid a dezinfekce bude prováděna každodenně ve zvýšené míře v celé MŠ.
  • Osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit.

Zaměstnanci školy věnují zvýšenou pozornost výskytu příznaků infekčního onemocnění (zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, bolest v krku, bolest hlavy, svalů kloubů) a při jejich zjištění volí tento postup:

• příznaky jsou patrné již při příchodu dítěte - dítě není vpuštěno do budovy MŠ a odchází se zákonným zástupcem k lékaři.
  • příznaky se vyskytnou v průběhu dne - neprodleně dojde k poskytnutí roušky, izolace dítěte a přivolání zákonného zástupce, se kterým v nekratším čase opustí dítě budovu MŠ.

Dítě s příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem alergického onemocnění (rýma, kašel)je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí (potvrzení od dětského lékaře).